• 1401/02/24 - 07:09
  • - تعداد بازدید: 44
  • - تعداد بازدیدکننده: 38
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه
برگزاری کمیته بزرگداشت هفته ملی جمعیت سال ۱۴۰۱ در شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار

برگزاری کمیته بزرگداشت هفته ملی جمعیت سال ۱۴۰۱ در شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار

کمیته بزرگداشت هفته جمعیت در شبکه بهداشت و درمان  دکترمحمدرضاقدیری,دکترمحمدهادی ناصح,مهندس مهدی دولتیان,مهندس محمدرضاخاکپور,

برگزاری کمیته بزرگداشت هفته ملی جمعیت   سال ۱۴۰۱ در شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار


کمیته بزرگداشت هفته ملی جمعیت سال ۱۴۰۱ در شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه، برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان؛ این کمیته  به منظور برنامه ریزی و هماهنگی اجرای برنامه‌ های ابلاغی هفته ملی جمعیت (۲۴  الی۳۰  اردیبهشت سال ۱۴۰۱)   و همچنین ارتقاء کمی و کیفی و اثربخشی این برنامه ها، برگزار شد.
در این کمیته که با حضور مدیر و معاون بهداشتی شبکه، سرپرستان واحد‌ های ستادی مرکز بهداشت و سایر مسئولین این شبکه برگزار شد؛ گزارشی درخصوص وضعیت جمعیت کشور و پراکندگی گروه‌ های سنی جمعیت و گزارش مقایسه‌ اینرخ باروری جمعیت در شهرستان با کشور بررسی و مورد تحلیل قرار گرفت.
 
در این کمیته مقابله با کاهش نرح باروری و سالخوردگی جمعیت کشور به عنوان یکی از اولویت‌ های مهم مطرح شد و تصریح گردید برنامه‌ های هفته ملی جمعیت در راستای حرکت در مسیر تحقق برنامه جوانی جمعیت به عنوان اولین لازمه توسعه پایدار، رشد، شکوفایی و امنیت جامعه ابلاغ و اجرا می‌ شود.      
در این جلسه؛ ضمن تأکید بر اینکه دلیل کاهش نرخ باروری کشور تنها منوط به مسائل اقتصادی نمی‌ باشد؛ سایر متغیرهای موثر بر کاهش جمعیت از جمله عوامل فرهنگی مانند تغییر دیدگاه جوانان به ازدواج و تشکیل خانواده و فرزندآوری؛ افزایش متوسط سن ازدواج که عامل اصلی از دست رفتن فرصت فرزندآوری می‌ باشد؛ مورد بررسی قرار گرفت و برنامه «جوانی جمعیت» و طرح‌ های این برنامه از جمله تمهیدات حمایت از زوج‌ های جوان برای فرزندآوری، پوشش بیمه‌ ایهزینه‌ های درمانی برای زوجین نابارور، برنامه‌ های غربالگری  و…   تشریح گردید.
و روز شمار هفته ملی جمعیت سال ۱۴۰۱ به شرح تشریح گردید.
 
در این نشست ضمن تأکید براهمیت مشارکت کلیه واحدهای درون و بین بخشی، سازمانها و ارگانهای شهرستان برای اجرای این برنامه؛ آموزش و اطلاع رسانی برای گروه‌ های هدف جمعیت شهرستان مورد تأکید قرار گرفت.
در پایان این جلسه، اعضای کمیته به بیان دیدگاه ها، پیشنهادات و نقطه نظرات خود را در راستای برگزاری هر چه بهتر برنامه‌ های هفته ملی جمعیت ارائه دادند.
  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 81
کلمات کلیدی
a d
خبرنگار

a d

تصاویر

کمیته بزرگداشت هفته جمعیت در شبکه بهداشت و درمان کمیته بزرگداشت هفته جمعیت در شبکه بهداشت و درمان کمیته بزرگداشت هفته جمعیت در شبکه بهداشت و درمان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب